Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

كیفیت و استاندارد

طبق تعریف، استاندارد به معنی حداقل سطح قابل قبول جامعه برای پذیرش یک كالا یا خدمت می‌باشد. در نتیجه در هیچ یک از کشورهای گردشگرپذیر دنیا استاندارد صد در صد مشابه با کشور دیگر در زمینۀ خدمات هتلی وجود ندارد و سازمان‌های متولی گردشگری هر کشور تنها حداقل‌ها را تعیین می‌کنند.
تدوین استانداردها از دو زاویه به طور معمول مورد تقاضا بده که می توان به مجموعه ها برای ایجاد وحدت در ارائه خدمات (بطور مثال زنجیره ها) و یا قانون گذار برای حصول اطمینان از ارائه در طح مورد انتظار اشاره داشت.

طبعا مشتریان و یا گروه های مصرف کننده خدمات و همینطور هماهنگ کننده ها یا برگزارکننده هایی نظیر آژانس ها نیز برای حفظ منافع خود یا زیرمجموعه های خود نیز از روند استفاده ویژه کرده و معمولا در تدوین آن نقش آفرین می گردند.

در کشور ایران نیز با توجه به شرایط کنونی جامعه هتلداری کشورمان، اگر به تطابق استانداردهایی که حداقل سطح خدمات هتل را بر اساس درجه برای میهمان تضمین می‌کنند توجه نکنیم بی‌شک به حقوق اولیه گردشگران بی‌اعتنایی کرده‌ایم و این بی‌توجهی نتیجه‌ای جز نارضایتی میهمانان مراکز اقامتی و کاهش سهم بازار و در نتیجه کاهش سود ندارد. از این رو توجه به استانداردسازی خدمات در کشور، امری لازم و ضروری می نماید. از این رو، تاسیسات گردشگری نظیر بسیاری از واحد های ارائه کننده خدمات برای قابل اندازه گیری شدن خدمات و یا تعیین سطح کیفیت خدمات نیاز به ضوابط مشخصی دارد، که این موضوع منجر به تدوین و تصویب شیوه نامه و ضوابط استانداردهای کیفیت خدمات آنها نزد سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور در سال 1384 و درقالب طرح تطبیق استانداردهای کیفیت خدمات تاسیسات گردشگری شده است.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.