دنیای امروز وابسته به اینترنت است و تقریبا تمام فعالیت های روزمره انسان ها به کمک اینترنت در حال انجام شدن است. یکی از این نیازهای روزمره خرید روزانه افراد است که با ظهور فروشگاه های اینترنتی و خرید آنلاین بسیار هموار شده است. در این بین یکی از دغدغه های بزرگ صاحبان کسب و کار آنلاین مسئله فروش بیشتر است. آن ها هر روز در این فکر هستند که برای فروش بیشتر چه کارهایی باید انجام دهند و از انجام چه کارهایی پرهیز نمایند؟ در این مقاله سعی داریم راهکارهای افزایش فروش در فروشگاه های اینترنتی را که بر اساس تحقیق و پژوهش در زمینه فروش آنلاین و بررسی عمیق در این حوزه به دست آمده است را به شما معرفی کنیم.  

راهکارهای افزایش فروش در فروشگاه های اینترنتی

یکی از دغدغه‌ های بزرگ و همیشگی فروشگاه‌ های اینترنتی آن است که چه راهکار‌هایی برای افزایش فروش در فروشگاه های اینترنتی وجود دارد. در این بخش به معرفی چند مورد از این راهکارها می پردازیم.

عملکرد صادقانه در ارائه خدمات و محصولات:

بسیاری از تجارت ها و کسب و کارهایی که با شکست مواجه شده اند، به موضوع صداقت در کسب و کار توجه نکرده اند. بلندپروازی در کسب و کار موضوع مهم و جالبی است اما بی توجهی به واقعیت ها می تواند برای کسب و کار شما مشکل ساز باشد. عملکرد صادقانه در کسب و کار موجب اعتماد کاربران به کسب و کار و فروشگاه آنلاین شما می شود. بسیاری از صاحبان مشاغل تمایل دارند که به هر طریقی برند خود را بزرگ کنند. اما باید بدانید که کاربران به نوع خدماتی که ارائه می دهید اهمیت می دهند نه تنها بزرگی فروشگاه شما.

تبلیغات کلیکی:

از مهمترین و موثرترین روش های تبلیغات کارآمد می توان به تبلیغات کلیکی اشاره کرد. گوگل به عنوان بزرگترین منبع این تبلیغات است. با استفاده از تبلیغات کلیکی شما می توانید فضای بیشتری از لیست نتایج موتورهای جستجو را به فروشگاه خود اختصاص دهید.

به نمایش گذاشتن اعتماد مشتریان از خرید:

یکی از سیاست های فروشگاه های آنلاین بزرگ نمایش دادن بازخوردهای مشتریان از خرید خود می باشد. با انجام این کار شما می توانید با کمترین هزینه محبوبیت و رتبه برند و کسب و کار خود را افزایش دهید. متخصصین بازاریابی اینترنتی معتقدند که کاربران خوشنود و رضایت ‌مند از فروشگاه آنلاین شما، لژیون هایی هستند که می توانند از هر ابزار دیگری فروش شما را بیشتر رونق ببخشند. بنابراین شما باید مطمئن شوید که بهترین استفاده را از این افراد می برید. بهترین راهکار، انتشار رضایت ‌مندی این دسته از مشتریان در قالب نقد و بررسی یا توصیف اجمالی از تجارت، محصولات و یا سرویس های شما می باشد

تضمین بازگشت وجه در صورت عدم رضایت از خرید:

بسیاری از افراد به دلیل عدم ضمانت از خرید اینترنتی انصراف می دهند و آن را ریسک می دانند. به طور قطع اولین دلیل این ترس و بی اعتمادی و قبول نکردن ریسک خرید آنلاین به خاطر مسئله مالی و خطر احتمالی از دست رفتن پول در ازای هیچ چیز می باشد. بهترین عملکرد برای مقابله با عدم اطمینان کاربران، سیستم پشتیبانی حرفه ای و تضمین بازگشت پول خرید در صورت عدم رضایت از خرید آنلاین خود می باشد.

کاهش پیچیدگی فرآیند سفارش و خرید:

طبق آماری که از کاربران اینترنتی در رابطه با خرید آنلاین انجام گرفته است بیش از ۵۰ درصد آن ها در صورت پیچیده بودن فرآیند خرید، از خرید منصرف شده اند. و یکی از دلایل مهم در کاهش فروش فروشگاه های اینترنتی بوده است. شما با پرهیز از پیچیده کردن فرآیند سفارش و اجتناب از اجبار کردن کاربران برای پر کردن فرم های غیر ضروری و حتی استفاده از سیستم لاگین گوگل یا فیسبوک می توانید از پیچیدگی فرآیند خرید فروشگاه خود جلوگیری کنید.

ابزار تبلیغاتی Gmail:

حضور بیش از یک میلیارد کاربر فعال در Gmail، این سیستم ایمیلی را از جمله بهترین مکان ها برای نمایش تبلیغات هدفمند قرار داده است. این ایده خیلی جالبی است که در کنار پیدا کردن کاربران در شبکه های اجتماعی و …، تبلیغات خود را در صندوق پیام های کاربران نیز به نمایش بگذارید و به این ترتیب برند خود را از سایر رقبا متمایز می کنید.

پشتیبانی همه جانبه مشتریان:

بهترین روش برای جلب اعتماد کاربران، پشتیبانی همه جانبه یعنی از زمان خرید تا اتمام آن و حتی پس از خرید می باشد. به این ترتیب شما با پشتیبانی حرفه ای می توانید اعتماد کاربران را افزایش دهید و موجبات فروش بیشتر را برای فروشگاه آنلاین خود به ارمغان بیاورید.

استفاده از قیمت گذاری های درجه بندی شده در سایت فروش:

یکی از روش های موثر در افزایش فروش داشتن تنوع قیمت در محصولات است. و این یک حقیقت است که قیمت متوسط بیش از هر چیزی موردنظر کاربران است.روش کار بسیار ساده است، به این ترتیب که کافی است محصولات مشابه خود را در سه بازه قیمتی (بالا، متوسط و کم) قیمت گذاری کنید و محصولات هدف خود را در بازه وسط یعنی قیمت متوسط قرار دهید. با این کار شما مشتریان را به سمت خرید کردن محصولات متوسط، یعنی همان محصولاتی که شما می خواهید خریداری شوند ترغیب می کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *