شاید شما جزو کسانی باشید که به تازگی فروشگاه اینترنتی خود را راه انداخته اید و یا مدت ها است که فروشگاه آنلاین دارید اما با مشکل جذب مشتری مواجه اید. در هر دو صورت شما زمانی می توانید موفق شوید که بتوانید برای فروشگاه خود مشتری جذب کنید.
در واقع شما برای رقابت با رقبای تجاری در حوزه خود و همچنین موفقیت در کسب و کار و افزایش فروش و جذب مشتری در فروشگاه های اینترنتی خود نیاز دارید که راهکارهای کلیدی جهت جذب مشتری را آموزش ببینید.

هر کسب و کار آنلاین روزهای سختی را پشت سر گذاشته و یا در پیش دارد، اما سخت ترین روزهای یک فروشگاه اینترنتی زمانی است که مشتریان بالقوه نداشته باشد یا اینکه نتواند مشتریان وفادار برای فروشگاه خود به ارمغان آورد.
در واقع علت شکست بسیاری از کسب و کارهای آنلاین این است که نمی ‌توانند مشتریان مناسب خود را پیدا و حفظ کنند ودر هیچ زمانی مشتری کافی برای خود ندارند.

راهکارهای کلیدی برای جذب مشتری در فروشگاه های اینترنتی

همان طور که می دانید به دست آوردن بازدید کننده و کاربر برای فروشگاه های آنلاین بسیار دشوار است. اما در این بین راهکارهای کلیدی وجود دارد که شما به واسطه آن ها و با حداقل هزینه می توانید برای فروشگاه اینترنتی خود مشتری جذب نمایید.
در ادامه به معرفی این راهکارهای کلیدی می پردازیم.

  1. توجه و مراقبت از مشتری و خریدار
  2. مشخص کردن اهداف فروشگاه
  3. هدفمندی در فروش
  4. طراحی یک فروشگاه جذاب
  5. فعالیت مستمر در شبکه های اجتماعی
  6. ایمیل مارکتینگ
  7. در نظر گرفتن هدایا و تخفیف به مشتریان

 

توجه و مراقبت از مشتری و خریدار

تجربه ای که بسیاری از صاحبان کسب و کار آنلاین به دست آورده اند این است که مراقبت از مشتریان برجسته و وفادار راهکار بسیار مطمئنی است که به جذب مشتری ختم می شود. باید بدانید که راضی نگه داشتن مشتری کار آسانی نیست، اما شما با پاسخگویی به موقع که کلید اصلی موفقیت جلب رضایت مشتری است می توانید از آن ها مراقبت کنید. در صورت رضایت مشتری تبلیغات دهان به دهان هم برای شما می تواند سبب جذب مشتری گردد.

مشخص کردن اهداف فروشگاه

کار اصلی شما در این بخش این است که تمام تلاش خود را بر روی وضوح و شفافیت کسب و کارتان و اهداف خود بگذارید. در واقع شما باید بدانید چه محصول یا خدماتی را به چه کسانی و با چه هدفی ارائه می دهید. حتی شما می توانید علاوه بر این، برای فروش خود اعداد و ارقام تعیین کنید که براساس آن ها کسب و کارتان را پیش ببرید.

هدفمندی در فروش

شما در کسب و کارتان باید بدانید که به چه کاری مشغول هستید و به چه دلیلی این کار را انجام می ‌دهید. در واقع در هر مرحله از فرآیند فروش و کسب و کارتان برای اخذ تصمیمات بهتر، شما نیاز به شناخت بیشتر از حوزه تجاری خود که در آن مشغول به کار هستید دارید.

طراحی یک فروشگاه جذاب

اولین قدم برای جذب مشتری بیشتر این است که شما باید مطوئن شوید که فروشگاه شما از نظر مشتریان جذاب و چشمگیر است یا نه. این یک حقیقت محض است که که مشتریان بعد از چند ثانیه از دیدن سایت شما، تصمیم به خرید کردن از فروشگاه شما می گیرند. بنابراین ظاهر وب سایت و فروشگاه شما اولین تاثیری است که بر بازدید کننده می گذارد.

فعالیت مستمر در شبکه های اجتماعی

یکی از راه های جذب مشتری بالقوه استفاده از شبکه های اجتماعی است که صاحبان مشاغل آنلاین باید به آن توجه ویژه ای نمایند. توجه داشته باشید که با تولید محتوای جذاب و متنوع و حضور پر رنگ در شبکه های اجتماعی مانند (اینستاگرام، تلگرام و …) می توانید به طور چشمگیری جذب مشتری داشته باشید.

ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ (E-mail Marketing) یا بازاریابی رایانامه ای یکی از روش های کم هزینه جهت تبلیغ فروشگاه و محصول و همچنین جذب مشتری به شمار می رود. براساس تحقیقاتی که در این زمینه انجام گگرفته است بیش نیمی از مردم نگرش مثبت تری نسبت به شرکت ها و فروشگاه هایی که از آن ها ایمیل دریافت می کنند دارند. ایمیل هایی که برای افراد ارسال می شود باید ارای محتوای زیر باشند:
ایمیل هایی حاوی اطلاعات محصولات جدید فروشگاه
ایمیل هایی حاوی فروش های ویژه و بسته های تخفیفی به کاربران
ایمیل هایی با مضمون محصولات مشابه و یا محصولات پیشنهادی
ارسال ایمیل برای مشتریانی که مدتی است از سایت شما دیدن نکرده اند.

در نظر گرفتن هدایا و تخفیف به مشتریان

همه ی ما از دریافت هدیه بسیار خوشنود می شویم و از نظر روانشناختی هم تاثیر بسیار مثبتی بر روی ما می گذارد. بنابراین یک مدیر کسب و کار می توانید از این ترفند جهت جذب مشتری استفاده نماید. چند راهکار وجود دارد که بسیار از فروشگاه های موفق از آن ها استفاده می کنند.
داشتن سرویس حمل و نقل رایگان و یا حداقل هزینه ارسال
ارائه بن های تخفیف ویژه به مشتریان وفادار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *