روش‌های مشاهده رتبه وب‌سایت در الکسا

رتبه وب‌سایت در الکسا

بسیاری از مدیران کسب‌و‌کارها روزانه بیش از چندبار رتبه وب‌سایت در الکسا را جهت مشاهده رتبه وب سایت خود چک می کنند. اما بسیاری از آن ها با چه ابزاری این کار را انجام می دهند؟ و یا آیا این مدیران ابزارهای مختلف جهت مشاهده رتبه وب‌سایت خود در الکسا را می دانند؟
در این مقاله قصد داریم چندین ابزار مفید و کاربردی جهت مشاهده رتبه وب‌سایت در الکسا را نام ببریم و روش ‌هایی را معرفی کنیم که در صورت دسترسی به اینترنت، بتوانید رتبه الکسا وب‌سایت خود را خیلی سریع پیدا کنید.

روش‌های مشاهده رتبه وب‌سایت در الکسا

روش‌های متفاوتی جهت مشاهده رتبه وب‌سایت در الکسا وجود دارد که برخی از آن‌ها روش های اصلی و پرطرفدار هستند و برخی از آن‌ها به عنوان روش های فرعی در نظر گرفته می شوند.
ابتدا 2 روش اصلی و پرطرفدار که اغلب افراد از آن‌ها استفاده می کنند را معرفی می کنم و در ادامه به معرفی سایر روش‌ها می پردازم.

مشاهده رتبه وب‌سایت از طریق خود سایت الکسا

برای نمایش رتبه سایت در الکسا در ابتدا آدرس alexa.com رو در گوگل سرچ کنید سپس با 4 روش می توانید وارد صفجه siteinfo الکسا شوید.

روش اول برای ورود به بخش siteinfo از طریق منوی tools بخش Website Traffic Statistics

روش دوم برای ورود به بخش siteinfo از طریق BROWSE TOP SITES، سپس کمی اسکرول کنید، نزدیک به فوتر صفجه اول سایت الکسا؛ با وارد کردن آدرس سایت خود و فشار دادن گزینه Find وارد Siteinfo می شوید.

روش سوم برای ورود به siteinfo الکسا، از طریق فوتر Alexa هست، سپس روی گزینه Website Traffic Statistics بزنید.

روش چهارم آدرس مستقیم https://www.alexa.com/siteinfo را در سرچ گوگل بزنید و آدرس سایت خود را وارد کنید. در این زمان سایت Alexa، رتبه الکسا سایت شما را نشان می دهد.

مشاهده رتبه وب‌سایت از طریق افزونه تولبار الکسا

تولبار الکسا یک افزونه است که شما می توانید در مرورگر خود نصب کنید و با کلیک روی آیکون این افزونه می‌ توانید رتبه الکسا کشوری و جهانی وب‌سایت، میزان ترافیک و تعداد لینک ها و… خود را مشاهده نمایید.
متاسفانه امکان نصب تولبار الکسا برای مرورگر های گوشی وجود ندارد و شما فقط می‌توانید برای دسکتاپ این افزونه رو نصب و استفاده کنید.
برای نصب تولبار الکسا برای کروم کافی است در گوگل کروم آن را دانلود کنید سپس روی گزینه Add to Chrome بزنید. و بعد یک پنجره پاپ‌آپ کوچک برای شما نمایش داده می شود کافی است روی Add Extention بزنید. در انتها آیکون الکسا در گوشه سمت راست مرورگر کروم نصب شده است و قابل نمایش است.

در ادامه به معرفی روش های فرعی جهت تشخیص رتبه الکسا سایت می پردازیم.

افزونه seoquake

این افزونه از بهترین ابزار های تحلیل رقبا محسوب می شود. شما می توانید با سرچ نام این ابزار در گوگل آن را دانلود کنید و سپس روی گزینه Add to chrome بزنید. سپس یک پاپ‌آپ باز می شود که با زدن گزینه Add extentions افزونه بر روی مرورگر شما نصب می شود.

سایت siterankdata

با وارد شدن به سایت siterankdata می توانید رتبه الکسا سایت خود را مشاهده نمایید. البته این سایت رتبه جهانی الکسا سایت شما را دقیق نمایش می دهد، اما میزان بازدید‌کننده را با اغراق به شما می‌گوید و سایت‌هایی که به عنوان سایت مشابه به شما اعلام می کند صحیح نیستند.

سایت rankstore

برای بررسی رتبه الکسا وب‌سایت خود کافی است که سایت rankstore را سرچ کنید و آدرس سایت خود را در کادری که باز می شود وارد نمایید و بعد تیک Iam not robot رو بزنید و در انتها دکمه آبی رنگ Submit رو بزنید.

سایت 3dcart

در سایت 3dcart در کادر قرمز رنگ آدرس سایت خود را وارد کنید و سپس دکمه سبز رنگ Find Alexa Rank رو بزنید. بعد از 1 ثانیه سایت رفرش می شود و در صفجه‌ای رتبه الکسا سایت به شما نشان داده می شود.
این سایت دیتای زیادی را  به شما نشون نمی دهد، فقط رتبه را بدون نمودار و اطلاعات اضافی نشان می دهد.

سایت Websiteseochecker 

برای چک کردن رتبه سایت  و ورود به بخش چک کردن رتبه الکسا روی کلمه Websiteseochecker بزنید، یک صفحه باز خواهد شد سپس با وارد کردن آدرس سایت و زدن دکمه Im not robot و کلیک بر روی دکمه Check تمام رتبه هایی که برای سایت شما وجود دارد را به شما نشان خواهد داد.

 سایت Rankwatch

برای بررسی رتبه سایت در الکسا، وارد این سایت شوید و در قسمت کادر بزرگ آدرس سایت خود را وارد کنید و بعد دکمه آبی رنگ Find Alexa Rank را بزنید. این سایت رتبه جهانی و کشوری الکسا را نمایش می دهد، اما عددی که نشان می دهد بالاتر از میزان واقعی است. 

سایت smallseotools

آدرس سایت خود را در در این سایت و کادر بزرگی که باز می شود وارد نمایید، و بعد دکمه Alexa Rank Checker رو بزنید.
یک نکته که باید به شما صادقانه بگویم این است که این سایت و سایت بعدی با اینکه ابزار های چک کردن رتبه الکسا هستند، اما غیرفعال هستند.

سایت Sitechecker 

با ورود به سایت موردنظر، و بعد از وارد کردن آدرس سایت خود می توانید رتبه وب سایت خود را ببینید. اما همانطور که گفتم دو سایت آخر غیرفعال هستند و صفحه آن ها در حال لود می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *