تولید محتوا چه تاثیری در کسب‌ و‌ کار ما دارد؟

تاثیر تولید محتوا در کسب و کار

بیل گیتس در یکی از سخنرانی‌های خود اهمیت تولید محتوا در کسب‌و‌کارهای اینترنتی را اینگونه بیان می کند: محتوا پادشاه است.
امروزه با توجه به اینکه فعالیت در فضای اینترنت فراگیر شده است و مخاطبان و کاربران میلیونی که ساعت‌ها به‌منظور بهره بردن و استفاده کردن از این تولیدات محتوایی به فضای مجازی مراجعه می‌کنند، به اهمیت تولید محتوا در کسب و کار پی میبریم.
در این مقاله سعی داریم به این پرسش که تولید محتوا چه تاثیری در کسب‌و‌کار ما دارد؟ پاسخ دهیم. لطفا با ما همراه باشید.

تولید محتوا چه تاثیری در کسب‌و‌کار ما دارد؟

تمام صاحبان کسب و کار می دانند که برای شروع کسب‌وکار تجاری و غیرتجاری لازم است فاکتورهای مختلفی را مدنظر قرار دهند. این فاکتورها شامل : هزینه‌ های مختلف، مکان مناسب، کارمندان و کارگران و چندین مورد دیگر از جمله مواردی است که افراد می‌بایست در زمان آغاز کسب‌وکار خود به آن توجه نمایند.
اما برای اینکه این افراد بتوانند کسب‌وکار خود را گسترش دهند و به‌ صورت عام مورد توجه قرار دهند، باید از محتوای مناسب در زمینه فعالیت خود در وب‌سایت و فروشگاه اینترنتی مورد نظر بهره‌مند شوند.
با توجه به مواردی که در بالا اشاره کردیم می توانیم متوجه شویم که تولید نمودن محتوا برای شروع یک کسب‌وکار تجاری از اهمیت بالا و ویژه‌ای برخوردار است.
انواع مختلفی از محتوا تولید می‌شود که مهم‌ترین آن نوع فروشگاهی و آموزشی است. هر وب‌سایت و شبکه مجازی برای ادامه فعالیت نیازمند تولید محتوا مناسب است که این امر نیز می‌تواند در میزان اهمیت این موضوع تأثیرگذار باشد؛ اما باید بدانید که در تولید نمودن هر نوع محتوایی می‌ بایست به نکاتی مهم و اصولی و استمرار آن توجه نمود.
در ادامه دلایلی که اهمیت تولید محتوا در کسب و کار را برای ما روشن می کند، اشاره خواهیم کرد.

محتوا هسته و مرکز اصلی کسب و کار شما

همان طور که می دانید طراحی سایت ، تصاویر ، فونت ها و رنگ ها قسمت بزرگی از برند کسب و کار شما را تشکیل می دهند. اما تنها چیزی که با آن مخاطب و مشتریان خود را قانع می کنید که از شما خرید کنند، محتوا است.
گوگل برای وب سایت ها می گوید “محتوا پادشاه است” این به این معنی است که محتوا بخش بسیار ضروری و مهم کسب و کار شما هستند پس باید به آن اهمیت بدهید. داستان برند تجاری خود را بیان کنید. گفتن داستان نام تجاری شما همان چیزی است که باعث ترغیب و وفاداری مخاطبان و مشتریان شما خواهد شد. برای گفتن داستان برند شما باید از کلمات کلیدی استفاده کنید اینجا است که درک بهتری از تولید محتوا چیست را دارید.
برای مثال اگر ما با انتشار یک عکس در مکان به خصوص و قرار دادن آن در شبکه های اجتماعی بخواهیم کسب و کار خود را معرفی نماییم، آیا مشخص می شود که ما دقیقا چه شغلی دارم و چه کاری انجام می دهیم؟
اینجا است که کلمات نقش خود را نشان می دهند. با کلمات می توانیم توضیح دهیم که در چه زمینه ای کار می کنیم و این عکس مربوط به چه کاری است که من انجام می دهم. این یک استراتژی بازاریابی است و بهتر است که با استراتژی های دیگر با هم ترکیب شوند.

تولید محتوای هدفمند برای نمایش کسب و کار شما

وب سایت شما به عنوان فروشگاه اصلی برند شما عمل می کند. شما سایت را برای یک کار دقیق و کاربردی ایجاد کرده اید. بنابراین برای نمایش کسب و کار خود از تولید محتوای هدفمند استفاده نمایید. در مورد کارهایی که انجام می دهید از بقیه کمک بگیرید نظرات و ایده های بقیه را مدنظر بگیرید.
شما از طریق محتوای هدفمند می توانید یک رابطه بین خودتان و مخاطبان تان ایجاد کنید. به چند مورد در این رابطه توجه نمایید.

  • هر پستی که شما در وب سایتتان منتشر می کنید می تواند یک داستان شخصی داشته باشد، با این روش جدا از اینکه به آن ها آموزش می دهید رابطه ای هم با آن ها ایجاد می‌کنید.
  • اگر دارید در مورد موضوعی می نویسید که به نوعی با آن دارید مقابله می کنید و نشان می دهید که این موضوع را کامل می فهمید و درک می کنید. آن ها هم همین احساس را دارند و احساس درک می کنند و همچنین قادر خواهند بود که با شما ارتباط برقرار کنند.
  • محتوا به شما این کمک را می کند که از صدای شخصی خودتان استفاده کنید تا هر آنچه که در مورد برند شماست به اشتراک بگذارید.

افزایش بازدید با استفاده از تولید محتوا

همان طور که می دانید وب سایت هایی که تصاویر خوب دارند برای ما جذاب هستند اما وقتی که به یک وب سایت سر می زنیم و میبینیم که یک سری تصاویر درون سایت هست و توضیحاتی در مورد آن ها وجود ندارد. ما را سردرگم می کند و اصلا نمی توانیم درک کنیم که موضوع آن سایت یا آن تصاویر در چه موردی است و آنجا متوجه می شویم که واقعا تولید محتوا چیست.
و یک موضوع مهم تر این است که موتور های جستجو از متن ها بسیار استقبال می کنند. در واقع مطلبی که با متن شروع می شود را ترجیح می دهند به مطلبی که با تصاویر شروع می شود. شما می توانید از تصاویر در ادامه ی مطلب به درستی استفاده نمایید.
شما با تولید محتوای درست و قوی و همچنین رعایت قوانین تولید محتوا می توانید بازدید از وب سایت خود را افزایش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *