همان طور که در نوشته قبلی اشاره کردیم بسیاری از مدیرعامل های شرکت های مختلف مشکل فروش دارند و همواره به دنبال افزایش فروش هستند. اما آن ها دقیقا نمی دانند که باید چه کارهایی جهت رشد کسب و کار و افزایش فروش در پیش بگیرند.

در مقاله قبلی ۳ قدم کاربردی جهت افزایش فروش برای کسب و کارها و استارت آپ‌ها را بیان کردیم. در این نوشته سعی داریم ۳ قدم دیگر از راه حل های تضمینی افزایش فروش را به شما ارائه دهیم.

قدم چهارم: خون رسانی به قلب کسب و کارتان (تعیین بودجه بازاریابی)

قلب تپنده هر کسب و کار بازاریابی است. بنابراین اگر می خواهید همیشه، کسب و کارتان در رشد و اوج باشد؛ باید به سلامت قلب کسب و کارتان، اهمیت دهید.
در این صورت شما باید درصدی از درآمد و بودجه تان را جهت بازاریابی کنار بگذارید. در واقع در اولین فرصت جهت تهیه کردن بودجه و هزینه بازاریابی تلاش کنید. اگر در این کارسهل انگاری کنید، شما نقشه شکست خودتان را، طراحی کرده اید.
جهت رشد روزافزون کسب و کارتان خودتان را متعهد کنید که هر ماه، مبلغی برای بازاریابی کنار بگذارید.
طبق اصل تجمعی مجموع این کارها با هم به مرور یک کسب و کار فوق العاده را برای شما به ارمغان می آورد. نکته ای که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، داشتن برنامه منظم بازاریابی است. به همین دلیل عدم برنامه منظم و مدون در بازاریابی دلیل شکست بسیاری از کسب و کارها است.
همان طور که قبلا اشاره کردیم بازاریابی انجام کارهای مختلف و تست کردن راه های جدید، جهت رشد کسب و کار شما است.
نکته قابل توجه این است که تمام بودجه بازاریابی باید ماهیانه صرف خودش شود.

قدم پنجم: بودجه کسب و کارتان از بودجه زندگی تان جداست.

در نوشته قبلی ۲ مورد از وظایف اصلی مدیر کسب و کار، بازاریابی و خلاقیت بود. یک مدیر خلاق باید در محیطی همراه با آرامش باشد که بتواند فکر کند و خلاق باشد.
یک مدیر جهت داشتن کسب و کار رو به رشد باید خلاقیت داشته باشد. در واقع تمام فعالیت های کسب و کار در جهت شادی و آرامش زندگی است. پس زندگیتان را فراموش نکنید و برای آن هم بودجه در نظر بگیرید. جهت تعیین بودجه درصدی را تعیین کنید که حداقل هزینه های زندگیتان را شامل شود. در صورت افزایش درآمد و پرداخت هزینه های کسب و کارتان، شما می توانید درصد بودجه زندگیتان را بیشتر کنید.
سعی کنید بودجه ای را که جهت زندگی در نظر گرفته اید صرف آرامش و شادی بیشتر در کنار خانواده کنید.

قدم ششم: بازی کسب و کار را جهت افزایش فروش شروع کنید.

با مدیریت قوی و منسجم شما می توانید کسب و کار خودتان را راه بیندازید. یک واقعیت غیرقابل انکار این است که راه موفقیت، از مدیریت می گذرد.
بنابراین بعد از تعیین و تقسیم و واریز بودجه که در موارد بالا و نوشته قبلی ذکر کردیم، مابقی پولی که برای شما می ماند بودجه جهت راه اندازی کسب و کار است. در واقع شما با بودجه بندی و نظم مالی خیلی سریع رشد میکنید و هر روز از کسب و کار و زندگیتان لذت خواهید برد.
با بودجه بندی درست و اصولی می توانید بازی کسب و کار را جهت افزایش فروش شروع کنید و به سایر قسمت های کسب و کارتان هم صدمه ای وارد نشود.
نکته ی بسیار مهمی که باید دقت شود این است: از هر بودجه، جهت پیشبرد هدف خودش، استفاده کنید و نباید حساب ها را با هم قاطی کنید. در هر صورت و شرایطی از یک حساب، در جهت حساب دیگر خرج نکنید.
شاید در نظر اول این نکته خیلی ساده باشد؛ ولی عمل کردن به آن خیلی سخت است. به خصوص وقتی کسب و کار شما وارد شرایط بحرانی می شود؛ به عنوان مثال یک چک برگشتی دارید یا حقوق کارمندانتان را نداده اید و فشار زیادی روی شما باشد.
به هر حال نکته کلیدی که نباید فراموش کنید این است که هر اتفاقی که پیش بیاید بازهم دلیل نمی شود که از بر فرض مثال از “بودجه بازاریابی” یا “بودجه پس انداز” خرج کنید!!!
ولی اگر شرایطتان بسیار بحرانی بود؛ می توانید موقتا از بودجه زندگیتان بردارید البته خیلی محدود و در شرایط بسیار بحرانی، در واقع از سهم زندگی، خورد و خوراک و تفریح خودتان کم می کنید. ولی از سایر بودجه ها به هیچ وجه نباید استفاده کنید. این مورد باید خط قرمز شما باشد. در این صورت شما می توانید بازی کسب و کارتان را با قدرت شروع کنید.

در این نوشته سعی کردیم ۳ قدم دیگر جهت تضمین افزایش فروش برای کسب و کارها و استارت آپ‌ ها را به شما ارائه دهیم. در روزهای آینده و نوشته های دیگر راهکارهای کاربردی دیگری جهت افزایش فروش برای کسب و کارها و استارت آپ‌ ها که از کتاب افزایش تضمینی فروش نوشته رامین فریور برداشت شده است به شما ارائه خواهیم داد.
امیدواریم در نوشته های بعدی ما را همراهی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *