نقش لینکدین در توسعه کسب‌و‌کار

لینکدین در توسعه کسب‌و‌کار

همان طور که همه‌ی ما می دانیم امروزه شبکه‌های اجتماعی در زندگی فردی و کاری نقش به سزایی ایفا می کنند. بدین صورت که افراد زمان زیادی را صرف گذراندن در این شبکه ها می کنند و به همین جهت شما می توانید از این شبکه ها به بهترین شکل در کسب و کار خود استفاده نمایید.
لینکدین یکی از شبکه‌های اجتماعی شگفت انگیز در دنیای وب است. به این صورت که وقتی صحبت از برقراری ارتباط با متخصصان به میان می آید، هیچ جایی بهتر از لینکدین نخواهد بود.
در این نوشته می خواهیم در مورد نقش لینکدین در توسعه کسب‌و‌کار صحبت کنیم. لطفا تا انتها ما را در این مقاله همراهی کنید.

معرفی لینکدین و بخش های آن

لینکدین یک شبکه اجتماعی با کاربران زیاد (حدود 433 میلیون عضو) است که به واسطه این تعداد کاربر باعث شده است که لینکدین یک پلتفرم عالی برای بازاریابی کسب و کار محسوب شود.
هدف اصلی این شبکه کسب و کارها می باشند. این شبکه عملا برای بهبود کسب و کارها و آشنا کردن دیگران با کسب و کار شما ساخته شده است.
یکی از مزیت های مهم لینکدین را می توان صحبت کردن با کسب و کارهای مجاور دانست، به طوری که می توانید با آن ها ارتباط کاری نیز برقرار کنید و با یکدیگر تعامل داشته باشید.
از دیگر مزیت مهم این شبکه تاثیر بسزای آن بر روی سئو سایت است. زیرا بک لینک هایی که توسط شبکه لینکدین دریافت می کنید نسبت به مابقی بک لینک ها ارزش بیشتری دارد.

لینکدین از بخش های زیر تشکیل شده است:

  • Home
  • Profile
  • My Network
  • Jobs
  • Messaging
  • Notification
  • Search

نقش لینکدین در توسعه کسب‌و‌کار

همان طور که در مقدمه اشاره کردیم، اگر بخواهید با افراد متخصص در حوزه کسب و کار خود ارتباط برقرار کنید هیچ جایی بهتر از لینکدین نخواهد بود. در واقع هیچ کدام از شبکه‌های اجتماعی مانند فیسبوک، اسنپ چت و … نمی توانند برای انجام کارهای تخصصی جایگزین شبکه اجتماعی لینکدین شوند.
در ادامه نقش لینکدین در توسعه کسب‌و‌کار را توضیح خواهیم داد.

گسترش کسب‌و‌کار خود در بستر اینترنت

شبکه های اجتماعی تاثیر به سزایی در توسعه کسب و کار ما دارند و کسب و کار ما را به همه دنیا معرفی می کنند. بنابراین می توانید پست هایی را که در وب‌سایت خود قرار می دهید با کمی تغییرات بر روی لینکدین به اشتراک بگزارید تا علاوه بر بک لینک هایی که برای سئو شما مفید می باشند، بازدید پست هایتان نیز افزایش یابد.

شناسایی مخاطبان خود در لینکدین

پس از فعالیت در لینکدین شما باید بدانید که مخاطبان شما در لینکدین چه چیزی را می خواهند و به چه چیزی نیازی دارند؟
شبکه ارتباطی هر فردی در لینکدین با دیگران متفاوت است، اما شما می توانید بر اساس داده ها و اطلاعات موجود برخی مسائل مشترک را حدس بزنید.

ایجاد گروه در لینکدین

اگر به دنبال روشی برای افزایش تعداد افراد دنبال کننده تان هستید، با ایجاد یک گروه متمرکز در لینکدین می توانید به آن دست پیدا کنید. ایجاد گروه اولین مرحله برای توسعه و گسترش شبکه اجتماعی لینکدین شما است.
با این کار شما می توانید متخصصانی را که به موضوعات کاری شما علاقه مند هستند را پیدا کنید. مزیت دیگر ایجاد گروه در لینکدین توانایی به اشتراک گذاشتن اطلاعات با افراد است، بدون اینکه نیاز داشته باشید آن ها را به عنوان Connection به پروفایل خود اضافه کنید.

استفاده از تصاویر در پست‌های لینکدین

موضوعی که در لینکدین از اهمیت ویژه ای برخوردار است، استفاده از تصویر در پست ها است. استفاده از تصویر می تواند میزان تعامل افراد در شبکه‌های اجتماعی را تا حد زیادی افزایش دهد.
اما باید بدانید شما نمی توانید از هر تصویری استفاده کنید. این تصاویر باید مرتبط با موضوع و مخاطبان هدف تان باشد. به همین خاطر درک صحیح مخاطبانِ هدف، ضروری است.

اشتراک فایل های ویدیویی در لینکدین

یکی دیگر از مواردی که میزان تعاملات آنلاین را افزایش می دهد، محتوای ویدئویی است. اضافه کردن فایل های ویدئویی به پست های لینکدین، پروفایل شما را برای کاربران جذاب تر می کند و همین امر باعث می شود تعداد بازدید کنندگان افزایش پیدا کند. به این ترتیب از طریق محتوای ویدئویی، اطلاعات بیشتری در کمترین زمان به کاربران ارائه می شود و شبکه لینکدین شما به سرعت گسترده تر می شود.

ترغیب کارکنان خود به فعالیت در لینکدین

اگر در شرکت خود کارمند دارید، بهتر است از آن ها بخواهید که در لینکدین فعال باشند. با این کار می توانید به مشتریان خود بفهمانید که شرکتی حرفه‌ای هستید. همچنین، فعال بودن کارمندان شما باعث گسترش شبکه اجتماعی تان می شود.
نکته ی دیگر این است که کارمندان می توانند درآمد شرکت شما را افزایش دهند. به این صورت که زمانی که کارمندان شما در پروفایل شرکت شما حضور دارند و به صورت فعال با دیگران در ارتباط هستند، میزان دیده شدن پست های شما افزایش پیدا می کند.

ارتباط با مشتریان خود در لینکدین

مشتریانی که از محصولات و خدمات شما راضی هستند حامیان درجه یکی برای شما به حساب می آیند. لینکدین ابزارهای توسعه ای را فراهم کرده است که به شما اجازه می دهد دکمه Follow را به سایت خود اضافه کنید.
این ارتباطات با مشتریان می تواند تعداد Endorse مهارت های شما را افزایش دهد. همچنین احتمال اینکه این افراد پست های موجود را با دوستانشان به اشتراک بگذارند، بسیار بالا است. علاوه بر این، اضافه کردن دکمه Follow به سایت به شما کمک می کند شبکه گسترده ای، فراتر از لینکدین داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *