به جرأت می توان گفت که یکی از دلایل از بین رفتن کسب و کارهای ایرانی عدم موفقیت آنها در موضوع فروش و بازاریابی است و در مقابل این نوع سازمان ها ، شاهد کارآفرینان موفق در امر فروش و بازاریابی هستیم . به طوری که آن ها می توانند از طریق اتکای خود به موضوع فروش و بازاریابی، سازمان خود را حفظ نموده و آن را توسعه دهند.
به همین دلیل هر چقدر که کسب و کارهای ایرانی بتوانند بر موضوع فروش و بازاریابی تمرکز کنند؛ می توانند احتمال موفقیت و کامیابی خود را به شدت افزایش بدهند.

بسیاری از مدیرعامل های شرکت های مختلف مشکل فروش دارند و همواره به دنبال افزایش فروش هستند اما آن ها نمی دانند که دقیقا باید چه کارهایی را در پیش بگیرند. اگر احتمال فروش را بیشتر کنید؛ شانس فروش را هم بیشتر کرده اید!

راه حل های تضمینی افزایش فروش

در ادامه به شرح مختصر راه حل هایی جهت افزایش فروش می پردازیم که توسط این راه حل ها، می توانید یک سیستم یکپارچه برای خود بسازید و در بستر این سیستم، ایده های بازاریابی و افزایش فروش را پیاده کنید. مواردی که در این نوشته ارائه می شود تنها راه های کاربردی و تضمینی برای افزایش فروش و رونق در کسب و کار در بازار ایران است.

قدم اول: همه چیز از خودتان شروع می شود.

همه چیز، از خودتان شروع می شود؛ شما می توانید یک کسب و کار را موفق یا به کلی نابود کنید. این انتخاب خودتان است. بدون شک یک مدیر هوشمند و غنی با ذهنی سرشار از ایده های خلاقانه و ثروت آفرین می تواند باعث موفقیت یک سیستم شود و از آن سیستم کسب درآمد روزافزون داشته باشد و بالعکس آن.
وقتی عوامل خارجی را دخیل می کنید؛ بهانه ای است که هیچ اقدام جدیدی انجام ندهید و دست روی دست بگذارید تا آخر سقوط کنید. پس هیچ بهانه ای در کسب و کار نیاورید و از اوضاع شکایت نکنید. لطفا تنبلی و بی انگیزگی و فکر نکردن خودتان را به پای اوضاع ننویسید.
در نتیجه بهانه ممنوع!!

قدم دوم: بازاریابی و خلاقیت

پیتر دراکر، پدر علم مدیریت می گوید یک مدیر کسب و کار دو کار اصلی را باید انجام بدهد؛ بقیه کارها را می بایست به کارمندانش یا بیرون از شرکت و به کسب و کارهای دیگر واگذار کند.
دو کار مهم یک مدیر بازاریابی و خلاقیت است.
در گذشته در ایران کسی با مفهوم بازاریابی به طور علمی آشنا نبود و همه فکر می کردند بازاریابی یعنی ویزیتوری و فروش؛ بعد از چند سال با ورود رشته های مدیریت کسب و کار و بازاریابی در دانشگاه ها کم کم شرکت ها فهمیدند که بازاریابی یک علم و تخصص است که باید حتما در شرکتشان اعمال شود.

مدیران هوشمند و کارآفرینان نمونه ، بخش عمده ای از توانمندی خود را بر روی فروش و بازاریابی متمرکز می کنند؛ تا از این طریق بتوانند با تامین منابع مالی قابل اتکاء، امکان حیات و رقابت را برای کسب و کار خود فراهم کنند.
بازاریابی، یعنی فروش خود به خودی. با ایجاد تصویر درست از کسب و کار خود در ذهن مشتری (برند سازی) می توانید برای خود خریدار ایجاد کنید و در ادامه خریدار را به مشتری دائم (خریدار وفادار) تبدیل کنید.
در واقع تمام کاری که باید برای موفقیت در کسب کار انجام دهید به این ترتیب است:
ابتدا: علاقه مندان به زمینه کاریتان را جذب کنید.
در ادامه: این علاقه مندان را به خریدار تبدیل کنید یعنی کاری کنید که آن ها حاضر شوند از شما خرید کنند.
در انتها: بعد از آن، آنقدر آن ها را از خدمات خود راضی نگه دارین؛ که بارها و بارها، از شما خرید کنند و به خریدار وفادار یا مشتری شما تبدیل شوند.

قدم سوم: همیشه سهم خودت را اول بده.

همیشه سهم خودت را اول بردار. از این جمله دو مفهموم برداشت می شود: اول اینکه سهم بندی (بودجه بندی) کنید و دوم اینکه سهم خودت را اول، برداری.
فرق افراد میلیاردر با افراد معمولی، در این است که ابتدا پس انداز می کنند و بعد خرج؛ ولی افراد معمولی اول خرج می کنند؛ و اگر چیزی باقی ماند؛ پس انداز می کنند.
افراد میلیونر اول حق خودشان، یعنی پس انداز را برمی دارند و با مابقی پول، کار می کنند.
این نکته بسیار ساده است ولی عمل کردن و متعهد بودن به آن بسیار سخت است؛ ولی اگر برای یک مدت آن را اجرا کنید؛ خواهید دید که چه معجزه ای برای شما اتفاق خواهد افتاد.
پول پس انداز، هرگز خرج نخواهد شد و هرگز در کسب و کار شما نباید وارد شود. این نکته بسیار مهمی است!!!

در این مقاله ۳ مورد مهم از را ه حل هایکاربردی و تضمینی افزایش فروش را ارائه دادیم. در مقالات بعدی سایر راه حل های کاربردی را که از کتاب افزایش تضمینی فروش نوشته آقای رامین فریور اقتباس شده است ارائه خواهیم داد. لطفا ما را در مقالات بعدی همراهی و دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *